İdeal Taşınma Saati

En İyi Taşınma Günü?

Ev ya da ofis gibi yeni mekana taşınacak olanlar, taşınma aşamasının stresi ve gerginliği nedeniyle en iyi taşınma gününü düşünmeyi atlayıp, yanlış tercihler yaptıklarını anladıklarında da aslında taşınma gününü seçmenin ne kadar önemli olduğunu anlarlar.

Ev ya da ofis gibi yeni mekana taşınacak olanlar, taşınma aşamasının stresi ve gerginliği nedeniyle en iyi taşınma gününü düşünmeyi atlayıp, yanlış tercihler yaptıklarını anladıklarında da aslında taşınma gününü seçmenin ne kadar önemli olduğunu anlarlar.

Bu yüzden daha önceden iyi bir yapılmış olması gereklidir. Özellikle hem çalışıp hem de taşınacak olanlar için izin almak bir hayli zor olduğundan dolayı bugünü iyi seçmek gereklidir.

İzin Alacağınız Gün Hafta Sonuna Yakın Olmalı

Çalışanlar ve hafta sonu izinli olanlar, abonelik işlemleri gibi işlerini halletmek için hafta içi bir gün izin alması gerekmektedir. Çünkü hafta sonu tüm kurumlar kapalı olduğundan bu gibi işlemleri yaptırmak mümkün değildir. Eğer çalıştığınız yer dolayısıyla hafta sonu izinli iseniz hafta içinde izin alacağınız gün mümkünse Cuma olsun.

Cuma günü tüm işlemlerinizi halledersiniz ve yeni taşınacağınız yere gittiğinizde elektrik ya da su sıkıntısı çekmezsiniz. Eğer Cuma günü için mümkün değil ise bu gün, Perşembe ya da Pazartesi günü de olabilir.

Taşınmak İçin En İyi Gün Hangisidir?

Taşınma işleminde trafiğe takılmak bütün planlarınızı alt üst edebilir. Çünkü kendinizi eşyaların geleceği saate göre ayarlamışsınızdır. Eşyaları yerleştirip dinlenmek için işlerin olabildiğince çabuk bitmesini istemeniz gayet doğaldır. Özellikle de çalışanlar için sonraki gün işe gidilecekse bir an önce işlerin bitmesi gereklidir.

Özellikle İstanbul gibi trafiğin yoğun olduğu büyük şehirlerde yaşıyor iseniz, hafta içi taşınılacaksa işe gidiş ve dönüş saatlerinden kesinlikle uzak durmalısınız. Mümkün ise eşyaları nakliye firmasının arabasına yerleştirmek için nakliyat firması ile önceden görüşün. Eşyaları arabaya yerleştirmek için sabahın erken saatlerini ya da işe gidiş saatinden birkaç saat sonrasını seçmek sizin yararınıza olacaktır.

Araçların birçoğunun trafikte olmadığı en ideal saat olduğu için öğle ve öğleden sonrası saatleri en ideal saatler olarak gösterilebilir. Evden eve nakliyatta ya da ofis taşınmalarında mesafe çok uzak değil ise, iş dönüşü saatlerinden önce, trafiğe yakalanmadan eşyalarınız size ulaşmış olacaktır.

Çoğu kişi gerek işi, gerekse planları nedeni ile hafta sonu taşınması gerekebiliyor. Bu yoğunluktan dolayı da nakliyat firmaları hafta sonlarının yoğunluğu nedeniyle günde iki ev taşımaya çalışmaktadırlar.

Yukarı Çık