taşınma sebebi

10 Madde İle İnsanlar Neden Taşınır

Bir taşınma planlamanın ortasında mısın? O zaman sadece sen değilsin. Her gün binlerce kişi veya aile taşınıyor yeni hayatlar kurmaya devam ediyor. Aslında, ortalama bir insan ev sahibi her beş yılda bir taşınma için hareket eder. Şu anda içinde büyüdükleri evde yaşayanlar için, insanların neden bu kadar sık hareket ettiklerini anlamakta zorlanabilirler.

Sonuçta, bir taşınma zor olabilir. Çok kolay aldığınız bir karar değil. Tüm süreç uygun planlama, araştırma ve organizasyon vede maliyet gerektirir. Nakliyenin zamana ve çabaya değer olduğundan emin olmalısınız.

İnsanların yeni bir şehre taşınmasının en popüler nedenlerini bir araya getirdik. Sebebinizin listede olup olmadığını bulun. Onları aşağıda kontrol edin.

sarıyer lider nakliyat firması

 • 1. Mevcut Durumu Yükseltme.

  Nakliye yaptığımız Müşteri tecrübelerimizden Pek çok insan, daha geniş, daha iyi bir eve taşınma kararı aldı; bunlardan biri, mevcut evlerinin eksik olduğu özellik, düzen ve dekor. İnsanlar mevcut evleriyle tamamen mutlu olmadıklarında, hayallerindeki ev için satarlar. İnsanlar sadece evlerinin tasarımını yükseltmek için hareket etmiyorlar. Aile, içinde bulundukları evi aştığında bir hareket gereklidir. Evinizin aileniz için çok küçük olduğunu nereden biliyorsunuz? Sıkışık hissediyorsanız ve sürekli üst üste geliyorsanız, daha fazla alana ihtiyaç duyulur. Ayrıca çocuklarınız büyüdükçe ve kendi odalarını istediklerinde daha büyük bir eve taşınmayı düşünebilirsiniz. Bu nedenle, evinizde yeterli depolama alanı bulunmadığını veya evin artık ihtiyaçlarınızı karşılamadığını tespit ederseniz, yükseltme zamanı gelebilir. Tabiki maliyetler bu eski evinizi yeni eve yükseltmeye uygun ise .

 • 2. Zaruri Küçülme

  Bu seçenekte yaptığımız taşınmalar ile tecrübe etmiş bulunmaktayız. Ekonomik şartlar içerisinde istemsizce küçülüyor mecburen . Neden biri daha küçük bir eve taşınmak istesin ki? Pek çok neden var. Bunun bir nedeni, çocuklar üniversiteye uzaklaştığında olur. Gittikten sonra, evde kullanılmayan odalar var. Gereksiz alanların tümü, sahiplerini daha küçük bir mülk istemek için bırakabilir. Daha küçük bir ev temizliği daha az yer demektir. Yaşlandıkça, büyük bir evi temizlemek için daha az enerji harcarsınız. Küçültme, konut maliyetlerinden tasarruf etmek için mükemmel bir fırsat sunar. Ek olarak, daha mantıklı geliyor

 • 3. Daha İyi Ortamda Çoçuk Büyütme Hissi

  Şu an yaşadığınız evde yanlış bir şey olmayabilir. Ancak, mevcut olandan daha uygun, daha güvenli veya daha dost olan daha iyi bir mahalleye geçmek isteyebilirsiniz. Belki, komşularınızdan biriyle çatışmalarınız oldu. Öte yandan, belki de mahallen eskisi gibi değil. Trafik çok korkunç ve artık yaşam tarzınıza uymuyor. Çocuğunuz varsa, güvenli ve aile odaklı bir mahalle seçmek isteyeceksiniz. Yakında parkları olan bir yer seçin. Ayrıca bölgede okul sisteminin nasıl bir yer olduğunu ve yeni evinizden ne kadar uzakta olduğunu dikkate almak isteyeceksiniz. Bu seçenek göz ardı edilemeyecek kadar yoğun bir taşınma sebebini oluşturmaktadır, Metropollerin karma yaşam tarzı hızlı göç ailelerde çoçukları için daha fazla endişeye yol açmaktadır.

 • 4. Daha İyi İş Olanakları.

  Başka bir şehirde yeni bir iş için yer değiştirmek nadir değildir. İnsanlara daha yüksek maaş ve daha iyi faydalar sağlayan yeni bir iş fırsatı verildiğinde, almak için belli bir mesafeye gitmeyecek birileri yoktur. Ayrıca, şu anki şehrinizde iş bulmakta zorlanan biriyseniz, bir hareket sizin cevabınız olabilir. Farklı bir şehir çeşitli istihdam olanakları sunabilir. İş transferleri de yaygındır. Bu, çalışan farklı bir şehir veya eyalette şirketin farklı bir şubesine transfer edildiğinde meydana gelir. Bazı şirketler, taşıdığınız giderlerin bir kısmını veya tamamını karşılayacak kurumsal taşıma paketleri sunar. İşle ilgili bir başka sebep ise gidip gelmek. Kimse trafiği sevmiyor. Bazı insanlar sadece zamandan ve paradan değil, akıllarından tasarruf etmek için çalışmaya daha yakın bir yere taşınmayı seçiyorlar. Sömestr Tatillerinde bu kervana Tayin atamalarıda eklenmektedir. Asker, Polis, Öğretmen, Bürokratlar, Banka Memurları, İş icabı taşınanan meslek gruplarındandırlar.

 • 5. Huzurlu Emeklilik Yaşantısı.

  Emeklilik, başka bir şehre ya da eyalete taşınmanın bir başka ana nedenidir. Yaşlandıkça ihtiyaçlarımız değişiyor ve sağlığımız da değişiyor. Bu yaştaki insanların çoğu, yıl boyu güzel havası olan sakin ve dinlendirici bir alanda yaşamak isterler. Ayrıca düşük yaşam maliyeti, iyi sağlık hizmetlerine kolay erişim, çeşitli yerel olanaklara, parklara ve düşük suç oranına sahip bir yer istiyorlar. Daha önce tartıştığımız gibi, birçok insan daha küçük bir eve küçülmeyi seçiyor. Bu, daha küçük bir tek katlı eve taşınmak isteyebilecek olan emeklileri içerir. Bu, özellikle diz veya sırt problemleri gibi önceden var olan sağlık sorunları varsa, dolaşmayı kolaylaştıracaktır. Uzun Yıllar büyük kentlerde çalışmış insanlar emekli olunca daha sakin daha rahat trafiğin olmadığı, Denize yakın yerlere göç etme ihtiyacı hissetmekteler.

 • 6. Finansman Darlığı.

  Bazen, maddi sıkıntılar durumunda olduğu gibi, Taşınmaktan başka seçenek yoktur. Faturalarınızı ödemekte zorlanıyorsanız, daha düşük vergiler sunan ve daha ucuz bir yaşam maliyeti sunan yeni bir duruma geçmek, aradığınız cevap olabilir. Kiranızı ve taksitlerinizi ödemekte zorlanıyosanız. Ekonomik olarak giderlerin daha az olduğu kolay olan bir bölgeye geçerek biraz tasarruf edebilirsiniz. Bütçenize uygun bir ev arayın. Tüm yaşam giderlerinizi hesaba kattığınızdan emin olun: kamu hizmetleri, yiyecek, sağlık, ulaşım, ev bakımı. Evinizde iyi bir anlaşma yapabilirsiniz, ancak diğer harcamalarla çok para harcamak, buna değmez.

 • 7. Değişim İhtiyacı.

  Taşınmak istemek için gerçek bir nedeni olmayan bazı insanlar var. Bunlar, beraberindeki zorluklara rağmen, yeni bir yerden başlamaya karar veren cesur ruhlardır. Bazen işleri bir parça sallamanız gerekir. Yeni bir duruma geçmek, hayatınızı renklendirmek için mükemmel bir yoldur. Yeni bir şehre taşınırken, yeni bir başlangıç yapma fırsatı sunulur. Yeni insanlarla tanışma, yeni iş fırsatları keşfetme ve yeni hobiler edinme şansını elde edersiniz. Şehre taşındınız, çünkü sevdiğiniz bir şey vardı. Bu nedenle, manzaraları görmek ve yeni evinizin sunduğu her şeyi keşfetmek için zaman ayırdığınızdan emin olun. Bu Seçenek nadirdir, Ama bunu yapan bir çok insanımız vardır. Biz onlara "Cesur Yürekler" diyoruz. :)

 • 8. Duygusal İlişki Değişiklikleri.

  Burdaki seçeneğin en çok taşımaya yol açan sebebi maalesef kötü biten ilişkiler, ve boşanmalar. Günümüzde boşanma ve altadatma oranı çok ciddi derecede artmış bulunmakta.Bu tür durumlarda yoğunluk ile kadınların daha çok yıprandığı, gözlemlenmektedir. Birçok insan, ilişki durumundaki değişiklik nedeniyle yeni bir ev almaya ya da eski evini satmaya karar veriyor. Evlenmek, boşanmak ya da bir partnerle birlikte yaşamaya devam etmek gerekebilir. Eğer yeni evlendiniz, o zaman muhtemelen bir ev satın almak ve sonunda eşinizle bir aile kurmak için sabırsızlanıyoruz. Eşinizin evine taşınmaya karar verebilir veya yeni bir ev aramaya başlayabilirsiniz. Her iki durumda da, gelecekte bir hamle olabilir. Boşanmak, evden taşınmanızı da gerektirebilir. İkinizden biri veya her ikisi de paylaştığınız evden taşınmaya karar verebilir.

 • 9. Akrabalara Yakın Olma Hissi

  İnsanların yer değiştirmesinin bir başka yaygın nedeni, sevdiklerine daha yakın olmaktır. Ailen senin için çok şey ifade ediyor. Bu nedenle, taşındığınız yerle ilgili yapacakları çok şey var. Ailenizle ilgilenildiğinden ve çocuğunuzun en iyi mahalledeki en iyi okula gideceğinden emin olmak istersiniz. Birçok insan destek için aileye ve akrabalarına daha yakın yaşamak ister ve böylece birlikte kaliteli zaman geçirmek için şimdiye kadar seyahat etmek zorunda kalmazlar. Yaşlı ebeveynlerinize daha yakın olmaya karar verebilirsiniz, böylece onlara bakabilirsiniz. Ek olarak, torunlarını görmek için uzaklara seyahat etmek zorunda kalmayacaklar. Birçok aile, daha iyi bir okul bölgesi için hareket etmeye karar verir. Bazı şehirler diğerlerinden daha kaliteli bir eğitim sunar. Çocuğunuz okul çağına geldiğinde, çocuğunuz için ne tür bir eğitim istediğinizi ve bunu almak için nereye gitmeniz gerektiğine karar vermelisiniz.

 • 10. Eğitim İhtiyaçları.

  Kişisel hayallerinizi ve hedeflerinizi unutmayalım. Birçok insan, eğitim almak ve bilgilerini geliştirmek için sıklıkla yeni bir şehre ya da eyalete taşınır. Üniversiteye gitmek heyecan verici bir deneyim. Genç kuşakta daha yaygındır. Bununla birlikte, bu eğitimsel yolculuğa da katılmaya karar veren daha yaşlı yetişkinler de var. Memleketiniz birçok yüksek kaliteli eğitim seçeneği sunsa da, aramanızı ülke dışında bile eyalet dışına genişletmek isteyebilirsiniz. Bu durum durum çizgileri arasında hareket etmenizi gerektirir. Kolej devlet dışında okumak, daha fazla bağımsızlık ve yeni kültürel deneyimler anlamına gelir. Yeni bir bölgeye taşınmak, konfor alanınızın dışına çıkmanızı gerektirir. Ülkenin farklı bir bölgesinde yeni insanlarla tanışma şansına sahip olacaksınız.

nakliyat tırı

Yukarıda yeni bir eve taşınmanın sebeblerini gördünüz. Size uygun olan varmıydı ?

Taşınıyorsanız , arabanızı da yanınızda getirmek isteyeceksiniz. Arabanızı yeni evinize götürmek için iki seçeneğiniz var. Ya kendiniz sürebilir ya da bir oto taşıma şirketi kiralayabilirsiniz. Hangisinin daha iyi seçenek olduğunu nereden biliyorsun?

Neye ihtiyacın olduğuna ve ne istediğine bağlı. Ülke genelinde yağmura, trafiğe ve diğer ağırlaştırıcı etkilere karşı saatlerce sürmek ister misiniz? Çoğu insan bunu yapmak istemez, bu yüzden daha kolay, daha güvenli ve daha hızlı alternatif olan araba taşımacılığını tercih ederlerdi. Ancak, birçok insanın maliyeti konusunda endişeleri var.

Bazıları, otomatik taşımacılık hizmetlerinin bütçeyi kıracağını düşünüyor. Bununla birlikte, uygun fiyatla teklif sunan Ulusal Sevk irketi gibi birçok mükemmel oto taşıma şirketi vardır. Ayrıca hangi sürüşün gerektirdiğini de düşünmelisiniz. Araba kullanmak benzin, yemek ve otel için yeni evinize giderken para ödemenizi gerektirir.

Yukarı Çık